Pracownia ratownictwa medycznego

Pracownia ta jest w pełni wyposażona w nowoczesny sprzęt, który pozwala na naukę czynności ratunkowych na najwyższym poziomie. Umożliwia ćwiczenie czynności na sprzęcie, który jest stosowany w zespołach ratownictwa medycznego jako wyposażenie ambulansów ratunkowych. Zajęcia mają formę sytuacji pozorowanych odzwierciedlających autentyczne przypadki zagrożenia życia. Nasi uczniowie wykonują zabiegi aseptyczne (np: wstrzyknięcia), zabiegi resuscytacji krążeniowo-oddechowej, uczą się udzielania pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach oraz zastosowania sprzętu ratowniczego. Dysponujemy m. in.:

• defibrylatorem dwufazowym firmy Zoll,
  • deską ortopedyczną,
  • noszami podbierającymi,
  • Ked-em,
  • Pedi-Pack,
  • sprzętem do unieruchamiania odcinka szyjnego kręgosłupa (firmy Ambu, Ferno, Laerdal),
  • kompletem szyn unieruchamiających (firmy Paramedica).

Ponadto posiadamy komplet nowoczesnych fantomów: do intubacji noworodka, niemowlęcia, dziecka i dorosłego, fantomy do nauki podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych firmy Ambu i Leardal, fantom do nauki odbierania porodu, symulatory zaburzeń rytmu pracy serca, aparat do EKG, komplet symulatorów urazów.