2016021401walentynki

Walentynki w bibliotece

Obchody dnia św. Walentego, patrona zakochanych, kultywowane są przede wszystkim w krajach anglosaskich. Zwyczaj walentynkowy przywędrował również do Polski.
Pamiętając o tym sympatycznym święcie biblioteka Szkoły Policealnej wspólnie z biblioteką II LO przygotowała wystawę ?Z MIŁOŚCIĄ w tytule?. Czytelnicy mogli zapoznać się z książkami będącymi w zbiorach obu bibliotek. Okazało się, że ?miłość? w tytule ksiązki nie zawsze oznacza, że jest to romans.
Z pewnym ryzykiem wiązał się udział w przedsięwzięciu ?Randka w ciemno z książką?. Czytelnik wypożyczając książkę, której okładka – a więc informacje o autorze i tytule – była niewidoczna, nie wiedział, jaką pozycję zawiera tajemniczy pakunek. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs ?PARA ZA PARĄ?. Odwiedzający wypełniali kupony łącząc w pary postaci historyczne, literackie oraz pojęcia z zakresu anatomii, patologii i kosmetyki. W zabawie wzięło udział 113 osób. W wyniku losowania wyłoniono zwycięzcę. Nagrodę książkową otrzymała Marlena Jaremko z II TUKz.